Faydalı Bilgiler

Biz en iyi içeriklerin doğadan geldiğinden eminiz. Meyveler bünyenlerinde yüksek derecede besinler, restore ediciler ve dezenfektanlar bulundurmaktadırlar ki bunlarda ürünlerimizi cilt üzerinde etkili kılmaktadırlar. Biz meyvelerdeki besleyici elementleri kullanarak çocuk ciltlerinin kendi doğal savunmasını yeniden canlandırmalarını sağlamaktayız. Her bir meyve cilt için son derece sağlıklı içeriğe sahiptir.

İncirler NMF (Doğal Nemlendirici Factor) tarafından oluşturulan serbest şekerle doludurlar. Stratum corneum daki suyun korunmasını sağlarlar.

Muzlar besleyici özellikleri ile bilinmektedir. Şeker, protein, mineral ve eser elementler açısından en zengin meyvelerden birisi olarak bilinmektedirler. Dengeli vitamin içeriği ile son derece zengin bir meyvedir.

Elmalar nemliliği koruyan antioksidan polifenoller (pektinden olan ) içerir. Elma tohumlarından elde edilen yağ, esansiyel bir yağ asidi olan linoleik asit açısından zengindir

Böğürtlenler vücut için enerji üretmek için gerekli riboflavin (B2 vitamini) açısından zengindir ve özellikle antioksidan polifenol konsantrasyonu, resveratrol (üzümde de bulunan) ve antosiyan açısından önemlidir.

Portakallar C vitaimini açısından zengindirler. Bu vitamin cildi usulca soyar ve aydınlatır.

Yaban mersinleri koruyucu meyvelerdir. En zengin antioksidanlardandır: E vitamini, flavonoidler (antosiyaninler), polifenol (tanenler). Antiseptik ve sıkılaştırıcı özelliklerede sahiptir.

Hindistancevizi besleyici yağlar ve yağ asitleri açısından zengindir. Hindistan cevizi sabun yerine geçebilecek yüzey - aktif bileşenlerinden dolayı kozmetik ürünler için önemlidir

Ananaslar proteinleri azaltabilme fonksiyonu olan çok özel malzemeler (bromelain, papain) içerir . Bu özelliği sayesinde , ananas anti- mikrobik etkiye sahiptir.